kondratio (kondratio) wrote,
kondratio
kondratio«То ти пророк святий!?
Так, я -- пророк, педант-акуратiст, молюся Богу я i пизджу фарiсеїв.
Але ж Його нема. Так в школi я учив, що все зробив не Бог, а обизяна…»

Останнім часом, певно слідуючи європейській моді, в Росії та і на Україні почалися судові процеси проти Міністерств освіти. Позивачі вимагають, щоб у шкільних підручниках, поряд із атеїстичними теоріями, згідно яких світ і людина виникли якось без сторонньої допомоги, подавались теорії креаціонізму, згідно яких світ створений Божественним втручанням. При чому це не просто релігійні тексти - це глибоко пророблені наукові креаціоністські теорії.
Логіка позивачів проста - у Конституції, Законі Про освіту і ін. актах гарантується вільний вибір світогляду людини, недопущення диктату окремих світоглядів чи ідеологій. Дійсність показує, що у державних учбових закладах підручниках та програмах тепер диктат єдиного атеїстичного світогляду. Там розказується, що всесвіт виник сам по собі, що землі 5 млрд, а людині 1 млн. років, що усе відбувалося еволюційно, що ми походимо від обизяни. Самі ці теорії дуже сумнівні, а теорія еволюції взагалі немає жодного доказу і може називатися лише гіпотезою. Однак вони подаються як беззаперечна істина, натомість креаціоністські теорії та гіпотези не згадуються взагалі. Таким чином за державний кошт відбувається навязування атеїстичного світогляду. Віруючі платники податків хочуть змінити ситуацію у бік плюралізму світоглядів у освіті, змусити чиновників МОН виконувати закони.
Усіх, хто цікавиться перебігом цих процесів в Україні - відсилаю http://nt-creaz.org.ua/data/sud-main.htm

Проте мене озадачило інше. Ініціаторами і просувачами цієї справи є відомі віруючі вчені, громадські діячі, окремі небайдужі громадяни. Проте майже відсутня не те що підтримка, а і навіть просто увага з боку домінуючих релігійних конфесій як України так і Росії. Мої особисті спроби привернути увагу впливових кліриків Київського та Московського патріархатів до цієї ініціативи ні до чого не привели - вони тупо зїжають з теми. Їх цікавить усе - вибори, міжконфесійні розборки, сумнівні богословські суперечки та канонічна плутанина, але тільки не просуваня ідей креаціонізму (тобто що усе створив і усім управляє Бог) серед людей.
Більше того, священство як правило навіть само не знає наукових креаціоністських теорій, і коли їх питають як Бог створив світ за 6 днів, або як так, що згідно Білії світу і людству не більше 7-8 тисяч років, вони ніби оправдуючи християнство кажуть, що то усе метафори, образи, що «день» це не день, а геологічний період у мільйони років і т.п. Вони забули, що християнська віра не потребує оправдань, що є наукові теорії, які підтверджують правдивість Біблії, що як писав Єфрем Сирін «Никто не должен думать, что шестидневное творение есть иносказание».
Окремі клірики таки проявляють інтерес до релігійної просвіти людей, але обовязково у формі викладання "Закону Божого", "Основ православної культтури" (як це тепер запроваджують у Росії), різного роду катехизацій, недільних шкіл, богословських Вузів та факультетів і т.д.

Чому ж так? Та тому, що викладання креаціоністськи поглядів у загальноосвітніх закладах збільшить зацікавлення людей у Бозі та вірі, спонукатиме "через творіння шукати Творця", йти до Бога, тобто - провокуватиме ЖИВИЙ ІНТЕРЕС, виховуватиме шукачів Бога та Істини, при чому безпосередніх шукачів, тих кого цікавить суть, а не форма віри. От цього свідомо чи підсвідомо і бояться "конфесійні менеджери" . Навіщо те богошукання, чого і гляди в якусь секту заведе, виховає нових лютерів, непокірних чад... А всякі недільні школи чи ОПК - от це класно, там прямо, без перешкод заллють у мізки "правду віри", розкажуть як хреститись, як молитись, чого в піст не можна їсти, «как Родину любить» і т.д.

"Закон Божий", ОПК і т.п. виховують те, що клірикам потрібніше - не так вірних, як ПРИХОЖАН, які сліпо приймають те, що їм навязує "пастир" та церковне начальство.
Воістину нічого нового під Сонцем. Після розвалу комунізму більшість викладачів атеїзму увірували в Бога, а революцію 1917 і подальшу криваву вакханалію проти релігії організували семінаристи; за Христом пішли шлюхи, розбійники, неуки, податківці, прокажені і юродиві, - а освічені богослови Його вбили.
Фарисеям треба не гаряча віра пастви, а тепле виконання обрядів, не добре Життя, а пишнота храмів.
«Знаю твои дела; ты ни холоден, ни горяч; о, если бы ты был холоден, или горяч! Но, как ты тепл, а не горяч и не холоден, то извергну тебя из уст Моих. Ибо ты говоришь: "я богат, разбогател и ни в чем не имею нужды"; а не знаешь, что ты несчастен, и жалок, и нищ, и слеп, и наг.» (Откр.3:15-17)
Subscribe

 • (no subject)

 • (no subject)

  В третьем квартале 2021 года средняя стоимость газа, который качается по стоившему 9 млрд долларов трубопроводу "Сила Сибири", составил 0,9…

 • (no subject)

  Щодо вангування, то певно єдиний адекватний передбачувач подій на Україн був мольфар Нечай. За рік-два до смерті в 2011 році він дав три конкретні…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

 • 5 comments