kondratio (kondratio) wrote,
kondratio
kondratio

Святий Понтію Пілате моли Бога за нас?

Одна із найголовніших дійових осіб, що згадуються сьогодні є префект (прокуратор) Юдеї Понтій Пілат.
Юдейські історики того часу та і пізні християнські автори показують цього діяча як жорстокого, хитрого, підступного, жадібного правителя, а то і просто як подонка.
Воно і зрозуміло - юдеїв він притісняв як окупант, а християни розглядають його як вбивцю Христа. Його життя після Розпяття Христа змальовують ще похмуріше.
Але не все так просто.
Ранні християни розглядали Пілата як не зовсім конченого язичника, який через деякий час після Воскресіння Христа сам став християнином і навіть прийняв мучинецьку смерть. А його дружина Клавдія Прокула взагалі вважалась першою християнкою із язичників.
Навіть Євангелія чимало виправдовують Пілата, і сам Христос його частково виправдав.
Зрештою Ефіопська та Коптська церкви вважають Пілата та його дружину Святими, а Грецька православна церква визнає всятою тільки дружину Пілата.
Ну а історія Пілата у Булгакова - загальновідома.

До речі хто краще себе повів в Страстну Пятницю - юдеї, що присудили на смерть свого Бога, апостоли, що розбіглися і кинули свого Вчителя, Петро, що тричі Його зрікся, чи Пілат з дружиною, єдині, хто реально намагалися спасти Ісуса...
Subscribe

 • (no subject)

  Обратите внимание, как буквально за год термин "глобальное потепление" почти исчез, и был заменен на "климатические изменения".

 • (no subject)

  Судя по истерическим заявлениям попугайчика (требует конкретики касательно интеграции в НАТО и ЕС а также требует чтобы переговоры по Украине не…

 • Святая простота

  Вчера и сегодня расспросил всех своих украинских знакомых с кем была связь - что они думают по поводу вероятности войны с Россией. Все единодушно…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments