kondratio (kondratio) wrote,
kondratio
kondratio

Мітингова калькуляція

Останніми роками мені довелось багато разів сперечатися із різного роду громадськими, релігійними та політичними діячами щодо оцінки кількості мітингувальників на вуличних акціях. Особливо впертими виявились деякі попи Київського патріархату, які доказували, що на їх акції та хрестні ходи прийшли 7-8 тисяч вірян, а я казав - що не більше ніж 1-1,5 тис.
Звідки вони беруть такі цифри - зрозуміло, що від фонаря, видаючи бажане за дійсне. Також їх часто вводила в оману оптична аберація, коли натовп здається великою кількістю.
В свій час, організовуючи немало вуличних акцій, в мене виникла потреба реальної оцінки кількості мітингувіальників. Дружня преса писала про десятки тисяч, міліція говорила про кілька сотень. От я і вирішив порахувати сам. Тупо ходив вздовж колон і рахував людей. Потім перевіряв свої дані розраховуючи площу. Зрештою у мене натренувалося око і я без особливих складнощів можу оцінити кількість мітингарів із непоганою точністю.
Тому одразу скажу деякі, неприємні, але правдиві речі:
1. В Києві на політичні мітинги за останні 25 років ніколи одночасно не збиралося більше 100 тис. НІКОЛИ А про 150-200 тисяч і мови нема. Такі кількості мітингарів прото фізично не можуть поміститися на Майдані і на прилеглих вулицях.
2. Було кілька акцій на 80-х - 90х та в 2004 коли кількість наближалась до 90-100 тис.
3. 98% усіх мітингів та пікетів не перевищують 1000, а як правило складають кілька сотень.
4. Мітинги під 10 000 рідкість і відбуваються далеко не кожного року, зокрема у період між помаранчевим та євромайданами таких акцій я пригадати не можу. В період 1996-2004, акцій, що наближалися до 10 000 було, від сили 3-4.
Звісно, мова йде про постійні величини. Народ приходить і відходить, і так кількість тих, хто взяли участь стає більшою. Але ці ціфри не так важливі, важливо - скільки збирається одночасно.
Не вірите мені - от тут людина демонструє, як із сучасними інтернет-можливостями можна легко порахувати мітингувальників.
Із цього всього можна зробити наступні висновки:
Ніяких мільйонних та багатосоттисячних майданів в Києві не було і нема. У Києві живе де факто під 4 мільйони, + мільйон пригородів. Маємо 5. Із них хоч раз на життя  брали участь у акціях максимум тисяч 100.
Не забувайте, що як мінімум половина учасників акцій - це привезені із регіонів активісти. Тому, що місцеві банально не хочуть йти на мітинги. Із 5 мільйонів жителів Києва, тільки 1% хоч якось політично активні, а решті на все глибоко насрати. Тому всі великі акції в Києві де факто робили приїжджі.
І радіти із якогось ентузіазму населення чи то в 2004 чи то сьогодні немає підстав. От євромайдан, ніби всі кияни хочуть в Європу, ніби всі ненавидять Януковича, є інтернет, твітер шмітер, всі мають айфони айпади. А все одно більше 30-40 тис зібрати не вдалося.
Які із цього можна зробити висновки:
1. Поганий. Майже все населення цієї країни: безпринципна, байдужа маса.
2. Хороший. Змінити офіційну владу у цій країні не так і складно.
Коли вас 1000 - на вас тупо не звертають уваги. Коли 10 тис. - влада починає відчутно нервувати. Як правило в такі дні президент, премєр та інші високі політики воліють виїхати із Києва. Коли вас 50 тис. менти швидко стають ввічливими та любязними. Коли вас під 100 тис. - можете спокійно змінювати чи брати до своїх рук офіційну владу в країні.
Технологічно зібрати 100 тис. не складно і відносно не дорого. Для цього потрібне лише рішення реальних правителів світу цього. В 2004 це було, а от чи є воно сьогодні?
Subscribe

 • Чтобы вас не сбили с толку

  Господа. В антиваксерской среде на 99% идет вой по поводу того, что факцины неэффективны, что они опасны, что их специально колють чтобы уменьшить…

 • (no subject)

  Только что заявивший о себе стартап Worldcoin обещает выдать свою криптовалюту каждому жителю планеты. А для того, чтобы никто не смог получить…

 • (no subject)

  Increases in COVID-19 are unrelated to levels of vaccination across 68 countries and 2947 counties in the United StatesEuropean Journal of…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments