kondratio (kondratio) wrote,
kondratio
kondratio

Мій прогноз щодо України від 22.09.10

Originally posted by kondratio at Прогноз

Недавно піймав себе на думці, що сучасна історія України чимось нагадує історію СРСР. Тільки йдучи цим шляхом, пам’ятаємо, що історія повторюється лише у вигляді фарсу.

Перший період української історії – оксамитова революція 1989-1993 рр.

Як і в часи Леніна - це час революційної романтики, боротьби поглядів і ідей. Були партія радикалів – очолювана українським Троцьким – Чорноволом та група поміркованих-«непманів» очолювана Кравчуком. Боротьбу виграли останні, але в 1994 владу отримав український Сталін – Кучма.

Десятиліття 1994-2004 це прагматика та жорстка вертикаль влади замішана на страхові та помірному терорі держмашини (цензура, наїзди податкової, пожежників, криваві «орли» українського Берії-Кравченка). Кравчука відправили на почесну пенсію, а Чорновіл повторив долю Троцького.

Період 2004-2009 це період відлиги очолюваної українським Хрущовим – Ющенком. Кучму з ганьбою прогнали, а Кравченко повторив долю Берії. Повернулися багато свобод, бізнес активно розвивався, але своїми волюнтаристським діями під кінець цього періоду Ющенко, як в свій час і Хрущов довів держполітику до ручки. Відлига всім обридла, захотілось сильної руки.

В 2010 році почалась епоха повернення до кучмівських порядків, але уже видно, що Янукович не зможе керувати як Кучма, і його політика дуже вже нагадує політику Брежнєва – стабільний застій. Буде все ніби стабільно, тупо, бідно, але зі споживчим мінімумом. Проте за такою стабільністю назріватимуть нездоланні протиріччя, які якось із силою вирвуться назовні. Політика в стилі «усьо будєть данбасс» цьому лише сприятиме.

Нарешті після застою Януковича, наступить нова епоха, коли всі ті глибокі протиріччя, які закладені в проекті «Україна» розпочнуть свої руйнівні дії. Це буде епоха реформаторів, епоха українського Горбачова, українська Перебудова. Ще не ясно хто ним стане – Тігіпко чи хтось інший, але уже тепер видно, що ця Перебудова сильно змінить Україну – чи то буде розкол, чи федералізація, чи ще щось. Але під кінець цієї епохи, це уже буде інша Україна, як на той час і світ буде принципово іншим.

Я даю цій країні ще не більше 20 років. Ми входим в фазу обскурації — "снижение пассионарного напряжения ниже уровня гомеостаза, сопровождающееся либо исчезновением этноса как системы, либо превращением его в реликт."

П.С.1 Питають мене - а як щодо Росії?
Російська імперія теж довго не протягне, і де юре чи де факто розвалиться, а вся її історія від СРСР до остаточного кінця може бути описана однією строкою геніального автора текстів Наутілуса покійного  Іллі Кормильцева -  "За красным восходом - коричневый закат"

П.С. 2 А долю Білорусі я бачу простою - поступова інтеграція на Захід і прийняття в ЄС.

Subscribe

 • (no subject)

  Мой блог зашел в очередной тупик и кризис. Не знаю как буду его дальше вести и буду ли. Если есть у читателей какие-то глубокие вопросы по…

 • (no subject)

  Марк Солонин выдал два ролика касательно "катастрофы Малазийского Боинга" над Даунбассом. Как и обычно он там просто обсасывает официальные…

 • (no subject)

  Самый ненавидимый в мире типаж, это белый гетеросексуальный непривитый мужчина традиционных взглядов. Это понятно. Но обратите внимание, что ничего…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

 • 5 comments