kondratio (kondratio) wrote,
kondratio
kondratio

Сміх крізь сльози...

Я уже згадував про те, що Україна при Януковичі входить в період, подібний до радянського "Застою".  І економіка, і політика, і навіть культурний символізм - усе вказує на стабільне напів-гниття напів-тління країни, що зрештою веде до майбутньої "Перебудови" та драматичної розвязки.

Та от сьогодні одна трагічна подія, а саме вбивство пяним ментом 16-річного хлопця на Дніпропетровщині, яке влада недолуго намагається покрити, отримала комічний розвиток.
Колись, на початку 80-х, в розпал Застою моя покійна бабка, безуспішно намагаючись вибити у місцевого начальства, здається, якісь дефіцитні будматеріали, вирішила вдатися до крайньої (і чи не єдиної легальної) форми політичного протесту, який легально можна можна було робити в СРСР.  Вона почала репетувати, що якщо матеріали їй не виділять - то вона НЕ ПІДЕ НА ВИБОРИ. На ті часи, як для глухої провінції, це була серйозна предява владі рядового громадянина. І в умовах коли на всіх виборах 99,99% виборців голосували "За" "блок комуністів і безпатрійних", показна неявка на вибори була тотожна голосу "Проти".

Тепер ситуація повторюється. Але, зрозуміло, у вигляді фарсу.  Односільці убитого хлопця погрожують не йти на вибори, якщо влада справедливо не покарає винуватця злочину - мента. Як в часи застою. Кидається у очі, що в подібні ідеї виникли саме в регіоні, в якому особливо сильно підтримують Януковича, де вважають його своїм.  Очевидно, тамтешнє населення обираючи Віктора Федоровича також обирала і повернення бягатьох рис "Савєцького Саюзу", і тепер їх недолугі протести органічно вписуються в його політику застою.

Навіть не згадуючи грецького прикладу, де після вбивства підлітка поліцаєм відбулися величезні демонстрації та і навіть погроми, які закінчились тим, що той поліцай отримав тривалий термін увязнення, хоч його вина виглядає не такою вже і однозначною, - осім ясно, що цьому режиму глибоко начхати як на те, що вбито громадянина, тк і на те, що в якомусь селі 31 жовтня не відбудуться вибори (деяким ділкам від влади це може навіть і вигідно).

Однак, схоже, ті селяни підсвідомо сподіваються, що правителі, яких вони привели до влади, будуть грати по правилам Радянського Союзу. Сподіваються що пани почують своїх кріпаків, і спустившись із своїх олімпів помилують їх.
Subscribe

 • Чтобы вас не сбили с толку

  Господа. В антиваксерской среде на 99% идет вой по поводу того, что факцины неэффективны, что они опасны, что их специально колють чтобы уменьшить…

 • (no subject)

  Только что заявивший о себе стартап Worldcoin обещает выдать свою криптовалюту каждому жителю планеты. А для того, чтобы никто не смог получить…

 • (no subject)

  Increases in COVID-19 are unrelated to levels of vaccination across 68 countries and 2947 counties in the United StatesEuropean Journal of…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

 • 1 comment