kondratio (kondratio) wrote,
kondratio
kondratio

Новий арабський халіфат?

Відомо, що колись Північна Африка, Близький Схід, а часом і Іспанія була однією великою імперією Арабським Халіфатом. Птім він розпався, потім його колонізував Захід а в ХХ ст він нарізав із його території з десяток країн. Але хіба за вийнятком Ірану, всі ці країни населяють люди із близькою культурою, релігією, одною мовою. Крім того усе це діло  добряче здобрено нафтою.
Ці країни керувались диктатурами протягом більш ніж 50 років, і США тримали їх під контролем. І тут ні з того ні з сього за 2 місяці цей гігантський регіон охопили народні бунти. Із 1917-18 рр історія не знала таких масштабних революцій.
Я не вірю ані в демократію, а ні в те що народні маси здатні самостійно щось в політиці робити, а ні в зростання цін на харчі як реальну причину до боїв.
Впевнений - справа ця добре організована, і очевидно в майбутньому матиме великі геополітичні наслідки. Чи не постане на цій території нове утворення - арабський аналог ЄС тільки із ісламським духом, та без демократичних прибамбасів? Я б  не позаздрив сусідам цієї імперії.
Subscribe

 • (no subject)

  Какая Украина нам не нужна

 • Ящеры троллят друг друга

 • Ящер 2

  В ходе вебинара с бывшим министром иностранных дел Великобритании Джереми Хантом, организованного аналитическим центром Chatham House в прошлый…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments