kondratio (kondratio) wrote,
kondratio
kondratio

Безвізовий геморой

Хочу сказати наступне - за останні 2,5 роки з одного боку наплив українців в Европу різко, в кілька разів, зріс. З іншого боку  умови надавання віз та і загальне ставлення до українців, що хочуть перетнути кордон ЄС, за виключнням Польщі, набагато погіршилися.
Багато хто сподівається, що із введенням безвізового режиму, дістатися ЄС буде набагато легше.
Як людина яка мала і має відношення до отримання віз, ПМЖ, як той, хто багато разів перетинав кордон ЄС, можу сказати - збав Бог від безвізу.

В ідеалі безвіз це коли ти взяв український паспорт, прийшов до будки прикордонника, сунув паспорт у віконце, отримав штамп і пішов собі до омріяної Еуропи. Але уже тепер реальність підказує, що так легко не буде.
При перетині кордону ви повинні будете мати усі документи, які потрібні для отримання візи сьогодні, і прикордоник на свій розсуд може вимагати у вас їх показати і навіть вирішувати, підходить цей документ чи ні. Я уже не говорю про те, що час прикордонного контролю може сильно зрости.
Звичайно, якщо ви житель Ужгорода чи Львова - вас не пропустили, ви швидко змотались додому, зробити потрібні документи і повернулися. А якщо ви їхали автом з Києва? Ви спалили купу грошей, а вас банально не пустили і треба повертатися додому.
Тому вже краще нехай вас посилають у консульстві і ви отримаєте візу, яка майже гарантуватиме ваш перетин кордону.
Але найбільше проблем безвіз надасть тим, хто подорожуватиме до ЕС літаком. Згідно міжнародних правил, якщо ви прилетіли в країну, але вас в аеропорту прибуття прикордонники не пропустили, то авіакомпанія за свій рахунок має повернути вас назад.
По великому рахунку прикордоннику похеру пустить вас чи ні. У нього є закриті інструкції, згідно яких він повинен не пропускати якийсь процент приїжджих. І все. А от авіакомпанія у випадку чого буде нести фінансові збитки.
Уже зараз почастішали випадки коли, якщо на думку манагера компанії ваші візові документи сумнівні, українців просто не пускають на борт літака. В резуьтаті чого білет втрачається, поїздка зривається.
Повірте, пройти прикордонника ЄС буде набагато легше, аніж якогось чмошника із МАУ. Бо прикордонник керується законодавством, а чмошник з авіакомпанії - прибутками її пархатого власника.

Навряд чи той безвіз дадуть. Але, скажу вам, краще б його уже не давали.
Subscribe

Recent Posts from This Journal

 • (без темы)

  Как во Вторую мировую войну одни страны и регионы стирались с лица земли, а другие (Швейцария, Плоешти, подъездные пути к Освенциму) странным образом…

 • (без темы)

  В связи с известными тенденциями я время от времени размышляю над поиском резервных площадок. И гуляя по сети можно найти некоторую информацию о…

 • (без темы)

  Вот почему католицизм и православие - римская ересь.

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

 • 2 comments