kondratio (kondratio) wrote,
kondratio
kondratio

У Штатах два колишніх безробітних офіціанта — Періс Вейт і Бен Голдмен — створити сайт, який має вплив на мільйони людей. Завдяки фейковим політичним новинам він приносить їм по кількадесят тисяч доларів щомісяця. Хлопці просто пишуть те, що від них хочуть почути читачі. Аудиторія їхнього сайту ненавидить Обаму, тому вони пишуть, що він хоче підставити наступного президента США. Вони пишуть про погану Клінтон та сенаторів і хорошого Трампа, якого обожнює аудиторія . Вони вигадують клікабельні заголовки в стилі "Політик X зганьбив себе у найгірший спосіб. ФОТО", "Терористи проникли в уряд. І ОСЬ КОГО ВОНИ ХОЧУТЬ ВБИТИ" і т.д.
Вони пишуть: "Ставте like + ПОШИРЮЙТЕ, ЯКЩО ВИ ЛЮБИТЕ ТРАМПА. Час вилікувати націю. Вся та брехня про нього, якою нас годували, викрита. Він не нацист, не ксенофоб, він не негідник, не расист - і він ось-ось зробить Америку знову великою!".
І люди ставлять лайк, клікають, поширюють. Люди шаленіють від того, що їм говорять саме те, що вони хочуть почути. Люди цінують не нову і якісну інформацію, а ту, яка може укріпити їх віру в щось. Люди хочуть підтвердження того, що їх думки правильні, вони не хочуть знати про своє невігластво.
У цьому вся суть роботи медіа (українських в тому числі), які змагаються за найбільшу аудиторію — в повторені того, що від тебе хоче почути аудиторія. Хтось повторює про зраду, хтось — про перемогу. У нас за таким критерієм можна навіть ЗМІ поділити.

п.с. текст про американців Вейта і Голдмена читайте тут: http://bit.ly/2gFoTPD

Subscribe

 • (no subject)

  В третьем квартале 2021 года средняя стоимость газа, который качается по стоившему 9 млрд долларов трубопроводу "Сила Сибири", составил 0,9…

 • (no subject)

  Щодо вангування, то певно єдиний адекватний передбачувач подій на Україн був мольфар Нечай. За рік-два до смерті в 2011 році він дав три конкретні…

 • (no subject)

  Вот вспомнил свое еще одно, в общем банальное, вангование.

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

 • 4 comments